01.12.21

Непоступливі «Балкани»: підсумки першої частини сезону 2021/22

Пропонуємо вашій увазі підсумковий матеріал про виступи зорянських «Балкан» у першій частині сезону-2021/22.

ЧЕТВЕРТІ, АЛЕ З ВИСОКО ПІДНЯТИМИ ГОЛОВАМИ

На довжелезну чотиримісячну зимову паузу «Балкани» пішли на четвертому місці турнірної таблиці групи «Б», але, як то кажуть, із високо піднятими головами: у 20 зустрічах наша команда здобула 10 перемог, 9 разів зіграла внічию і лише одного разу програла. Різниця забитих та пропущених м’ячів – 34-14, 39 очок (стільки ж у дніпровської «Перемоги», 41 у ФК «Скорук», 45 – на рахунку лідера – запорізького «Металурга»).

Сьогодні хотілося б за допомогою певних цифр (від 0 до 15-ти) підбити підсумки першої частини сезону. Отже, поїхали…

НУЛЬ ВИЛУЧЕНЬ, НУЛЬ ГОСТЬОВИХ ПОРАЗОК

Приємно зазначити, що у двох десятках зустрічей у другій лізі футболісти «Балкан» жодного разу не заробили вилучення – ані прямого, ані за два попередження. Це говорить про дисципліну та «холодну голову» гравців, а також – про корисні бесіди з тренерським штабом.

Ще один приємний «нуль» – це кількість програних «Балканами» матчів на виїзді. Так-так, жодному з колективів зорянці не поступилися у гостях за десять зіграних поєдинків.

ОДНА ПОРАЗКА

У першій частині чемпіонату України «Балкани» зіграли 20 матчів, у яких програли лише одного разу. Сталося це 18 вересня у Зорі, де підопічні Дениса Колчіна з мінімальним рахунком 0:1 поступилися амбіційній дніпровській «Перемозі». За іронією долі, переможний м’яч на свій рахунок записав вихованець одеського футболу Рінар Валєєв.

ДВІ БЕЗПРОГРАШНІ СЕРІЇ

Зважаючи на те, що цього сезону «Балкани» програли лише один поєдинок, вони стали авторами двох солідних безпрограшних серій. Одна з них розпочалася у 1-му турі і закінчилася у 9-му (8 матчів), інша триває досі і нараховує вже 11 поєдинків (6 перемог, 5 нічиїх). Сподіваємося, навесні ця серія продовжуватиметься до фінального свистка останнього матчу.

ТРИ ПРОПУЩЕНІ ОДИНАДЦЯТИМЕТРОВІ

У двадцяти матчах чемпіонату «Балкани» пропустили 14 м’ячів, з яких три – з одинадцятиметрової позначки (від «Вікторії», «Полтави» та «Реала Фарми»). Самі ж зорянці лише одного разу отримували право на пробиття пенальті. Його, до речі, впевнено реалізував Володимир Прийомов у гостьовому матчі з ФК «Полтава», який закінчився бойовою нічиєю 1:1 (полтавці також відзначилися реалізованим пенальті).

ЧОТИРИ «СУХІ» МАТЧІ З ЛІДЕРАМИ

«Балкани», як відомо, пішли на зимові канікули на четвертій позиції, але вони можуть пишатися своїми поєдинками із лідерами турнірної таблиці – запорізьким «Металургом» та ФК «Скорук». Ніхто з інших команд не зміг і вже не зможе повторити те, що змогли зробити зорянці: у жодному з вже чотирьох протистоянь із лідерами наші футболісти не пропустили. Вони двічі розійшлися «сухою» «мировою» 0:0 із запорізьким «Металургом», а у матчах із ФК «Скорук» здобули перемогу 2:0 та зіграли внічию з тим таки рахунком 0:0.

Але є й інші чотири «сухі» матчі. Це ті, у яких «Балканам» не вдалося забити. До трьох зазначених вище поєдинків у цьому контексті слід додати мінімальну поразку від «Перемоги».

П’ЯТЬ ПЕРЕМОГ ВДОМА, П’ЯТЬ – НА ВИЇЗДІ, ДВІЧІ ПО 5:0

У першій частині сезону «Балкани» здобули десять перемог. Рівно половину з них вони відсвяткували вдома (у Зорі та Совіньйоні), іншу половину – на виїзді.

Якщо казати про інші «п’ятірки» у статистиці виступів «Балкан» у літньо-осінній частині, то зазначимо, що вони п’ять разів зіграли унічию у гостях та пропустили у домашніх зустрічах лише п’ять голів у десяти іграх.

А ще, безперечно, багато хто запам’ятає дві перемоги із рахунком 5:0 (над «Реалом Фармою» у Зорі та «Нікополем» у Совіньйоні).

ШІСТЬ ГОЛІВ НА ОСТАННІХ ХВИЛИНАХ

Як відомо, «Балкани» цього сезону забили у чемпіонаті України 34 м’ячі, більшість з яких, до речі, вони провели у других таймах (а саме 21). Але хочеться зазначити, що зорянці частенько проявляли характер та відзначалися в останні п’ять хвилин матчів чи взагалі у компенсований арбітрами час. У період з 85-ї до 90-ї хвилини (плюс компенсований час) наші футболісти забили шість м’ячів. Що цікаво, у період з 70-ї до 80-ї – ще чотири.

СІМ «СУХИХ» ПОЄДИНКІВ

Надійний захист та впевнена гра воротаря у більшості поєдинків призвели до того, що «Балкани» зуміли залишити свої ворота у недоторканності у семи матчах із 20-ти. Ще у 12-ти (!) зустрічах вони пропустили лише один м’яч. І лише «Нікополь» у першому турі засмутив підопічних Дениса Колчіна двічі.

ВІСІМ ГОЛІВ ПРИБЛУДИ

Одним зі справжніх відкриттів «Балкан» у першій частині сезону можна вважати Богдана Приблуду, який далеко не завжди з’являвся на полі зі стартових секунд, але завжди грав дуже активно та результативно. Богдан є штатним виконавцем стандартних положень, встиг відзначитися у воротах своїх суперників аж вісім разів, а це – другий показник у команді. Про перший ще поговоримо окремо.

РЕКОРДНІ ДЕВ’ЯТЬ НІЧИЇХ

Незважаючи на божевільний характер та жагу до перемогу, у 20-ти зустрічах цього сезону у чемпіонаті України «Балкани» цілих дев’ять разів зіграти унічию: двічі – з лідером турнірної таблиці групи «Б» запорізьким «Металургом» (0:0 та 0:0), по разу – з ФК «Скорук» (0:0), сімферопольською «Таврією» (1:1), «Вікторією» (1:1), «Полтавою» (1:1), ФК «Вовчанськ» (1:1), «Реалом Фармою» (1:1) та «Нікополем» (2:2).

Це – безумовний рекорд другої ліги цього сезону. Хоча не лише другої, а й першої, де дев’ять «мирових» на рахунку «Агробізнеса» з Волочиська, який зіграв ті ж 20 турів.

ДЕСЯТЬ ПЕРЕМОГ

Як уже було зазначено вище, у 20 матчах чемпіонату України «Балкани» здобули рівно 50% перемог, а саме – десять. Багато це чи мало – сказати важко, адже їх могло бути значно більше. Практично в усіх зустрічах, у яких грали наші футболісти, вони мали шанси на перемогу, але, попри велику кількість нічиїх, зорянці залишаються у числі фаворитів турніру. Зауважимо, що у весняній частині сезону їм вже не треба буде грати ані з «Металургом», ані зі «Скоруком».

ОДИНАДЦЯТЬ ГОЛІВ КАПІТАНА

Капітан «Балкан» Володимир Прийомов через травму змушений був пропустити чотири поспіль матчі своєї команди. Але, незважаючи на це, Володимир зумів забити 11 м’ячів у ворота суперників у другій лізі. І це притому, що досвідчений футболіст частенько грає із глибини поля, а не на вістрі атаки. Можна не сумніватися, навесні він ще боротиметься за титул найкращого бомбардира турніру!

ДВАНАДЦЯТИЙ ГРАВЕЦЬ

Незважаючи на те, що «Балкани» цього сезону свої домашні матчі грали не лише у рідній Зорі, а й у Совіньйоні, у жодному з поєдинків вони не залишалися без підтримки власних вболівальників. Так, їх було небагато, особливо після того, як Одеська область перейшла у червону зону карантину, але все ж таки зорянці у кожній домашній грі чули слова підтримки та оплески на власну адресу.

ТРИНАДЦЯТЬ ГОЛЕАДОРІВ ТА ГОЛІВ У ПЕРШИХ ТАЙМАХ

У двадцяти матчах чемпіонату України у ворота суперників забивали не лише вищезазначені Володимир Прийомов (11 голів) та Богдан Приблуда (8), а загалом тринадцять зорянських футболістів. По два рази воротарів опонентів «Балкан» засмучували Павло Федосов, Володимир Салюк, Василь Тропанець та Сергій Платунов, по одному разу – Віктор Серденюк, Дмитро Болокан, Ігор Юречко, Олександр Ільницький, Микита Тітаєвський, Сергій Новіков та Максим Вдовиченко.

Окрім того, зазначимо, що у перших таймах матчів чемпіонату зорянці забили саме 13 м’ячів (у других – 21).

ЧОТИРНАДЦЯТЬ ПРОПУЩЕНИХ

Позаду дві третини матчів чемпіонату України серед команд другої ліги. У цих поєдинках «Балкани» забили 34 м’ячі, а пропустили лише 14. Це – другий показник у групі «Б» після запорізького «Металурга», який дозволив суперникам відзначитися у власних воротах лише сім разів. Стільки ж отримали у власні ворота «Скорук» та «Перемога».

П'ЯТНАДЦЯТЬ ГОЛІВ НА ВИЇЗДІ

У десяти гостьових іграх чемпіонату «Балкани» забили 15 м’ячів, а це лише на чотири менше, ніж вдома (19).

П’ЯТДЕСЯТ ПОПЕРЕДЖЕНЬ

І ще один факт. Двадцять офіційних матчів чемпіонату України принесли футболістам «Балкан» не лише 10 перемог, 39 очок та 34 забиті м’ячі, а й рівно 50 попереджень. В цілому, команда намагалася грати максимально обережно, але не треба забувати про нестабільні та непередбачувані дії людей, які обслуговують матчі, адже дехто з арбітрів показує попередження у той чи іншій ситуації, а дехто – дає грати.

КУБОК УКРАЇНИ: ФАНТАСТИЧНИЙ «КАМБЕК» ТА ПРИКРА ПОРАЗКА

Окрім матчів чемпіонату України, «Балкани» також зіграли дві зустрічі у Кубку. Перший з них надовго запам’ятають усі, хто його дивився: наші хлопці у стартовій 45-хвилинці поступалися вдома «Енергії» з Нової Каховки із рахунком 0:2, у другому таймі відігралися, заробили вилучення на 75-й хвилині, але у компенсований час вирвали перемогу та добили суперника, який знаходився у нокдауні – 4:2.

На жаль, у другому матчі зорянці на власному полі в екстра-таймі поступилися представникові першої ліги – «ВПК-Агро» з Дніпропетровщини – 1:3 – та вилетіли з Кубка України. Втім, ця поразка була дуже пристойною.

Отже, з нетерпінням чекаємо весняну частину сезону, яка буде дуже короткою: «Балкани» зіграють лише десять ігор. А зараз команда насолоджується заслуженою відпусткою.

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ, спеціально для ФК «Балкани»